Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bitonia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Bitonia është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava dhe popullore dasmash. Grupi Muzikor BITONIA u formua më 25 mars 2005, fillimisht nga vellezerit Idrizi dhe më pas nga anetaret e tjerë. Qe nga ajo kohë BITONIA vazhdon të jetë një faktor kyq dhe shumë i rëndësishëm në kulturen tone në përgjithësi. Grupi BITONIA në thellesine e sajë bartë me vete: vlera rtistike, qasje të mirefilltë komerciale, humanitet dhe dashuri për këngën e bukur shqiptare. Grupi Bitonia vazhdon te jete nje nga shembujt me te mire te kohes se si d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

Live 2021 (2021)

★★★★★

Amazona Ime (2020)

★★★★★

Live 2018 (2018)

★★★★★

Live 2017 (2017)

★★★★★

Bitonia, Burimi & Armendi (2016)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Bitonia

Komente 0