Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bk & G-noi - Realiteti (Feat. ZhGaBa)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ZHGABA

i.tronditur.dhe.i.prekur.po.nis.historin.time
jane.fjale.qe.dalin.nga.thellesia.e.zemres.sime
me.lote.dhe.i.zhgenjyer.syte.me.jane.thare
endem.rrugeve.kote.me.kote.
.si.nje.djale.i.marre
jo.nuk.jam.i.marre
por.thjeshte.po.mendoj.sote.un.jam.nje.nxenes.ne.te.ardhem.ku.do.te.shkoj
president.skerkoj.te.behem
por.as.lopaten.se.dua
per.te.vazhduar.nje.shkolle.
duhet.te.maresh.para.hua
valle.pse.duhet.te.jem.pjese
e.ketij.realiteti
dikush.vdese.per.buke.tjetri.thote.jam.mbreti
ime.ate.sote.roptohet.ne.pune.vec.per.mua
kete.fakte.nuk.e.duroj.te.jem.vetvetja.kete.dua
keto.jane.mendimet.qe.me.bredhin.neper.tru.
vazhdoj.te.endem.pa.shprese.nuk.e.di.se.per.ku

G-NOI

jetoj.ne.ate.bote.ku.mos.jetofsh.as.qeni.
dikush.pret.autobusin.e.thote.me.iku.treni
nje.none.me.te.zeza.vdekja.djalin.ja.ka.mare.
loten.i.jane.shteruar.deri.sa.jane.thare
dy.pleq.kane.mbetur.vetem
djali.ka.ikur.ne.kurbet.ka.mare.nusen.dhe.femijet.
pleqte.azili.po.i.prete
une.jetoj.ne.kete.bote.por.se.di.ca.vendi.kam
kerkoj.me.ngulme.te.ardhmen.por.jo.shprese.jo.nuk.kam
keshtu.por.si.une.
ka.dhe.shume.te.rinje.qe.vuajneme
politika.jone.e.dashur.me.jetet.tona.luan
e.pra.kjo.ishte.thjeshte.nje.pjese
.e.realitetit sdi.se.kush.eshte.fasll.dhe.kush.eshte.i.verteti

BK a.k.a EXPLOSION

Sa here qe ka ndarje
Une po merzitem shume
Shokt duhen mu largue
Se ketu nuk ka pune
Se ky eshte fucken shtet
I con djemt ne kubet
I largon nga shoket
I largon nga njerezit e vet
I largon prej ketij veni
Ku varferia njerezit I cmeni
I con ne ate kurbet
Ku mos jetoft as qeni shpesh here kur mendohem
Me trishtim mbulohem
Shoh fotografite,dhe nga merzia terbohem
Mundohem te qetesohem,e perjashta dal
Shoh rreth e rrotull
Po shokt I kam ne mal
Jan tu tha ftohtit
A kan buke ?a kane uje?
Papunesia tdetyron per me shku ne dhe te huj
Ne ate vend ku leku
merret me pika gjaku
Ku je I padeshiruem e ku te mohohet
haku
Sa here qe bie nata nana shkret mendon
Si e kam djalin a thua ca po bon?
Kur zbulohet kush e mblon
Nga gjumi kush e zgjon
I ri per me punue po zori ku nuk te con
As lek e as femra as fame
As gje tjeter nuk I krahasoj un me shoqnin e vjeter
Kto vargje I hedh ne leter dhe me mall I knoj
Jane fjale qe burojne nga shpirti kete gja jua garantoje
Nga gjumi kur zgjona deri ne oret e vona
Shpreh vec nje deshire qe kejt nje dite te bashkohena.

BK a.k.a EXPLOSION

REFRENI

jam real kejt original npergjithsi I paster
najhere bohem banal
keto fjal qe po them me burojne nga zemra

u merzita nga kjo jet u merzita nga keto emra


Ky tekst u dërgua nga Flori


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bk & G-noi - Realiteti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Realiteti".
3. Video është e këngës "Realiteti", por nuk këndohet nga Bk & G-noi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0