Diamant Sinanaj (BlackLion)
Diamant Sinanaj (BlackLion)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

 • Emri i vërtetë:
 • Diamant Sinanaj
 • Vendlindja:
 • Isniq
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 1 Janar 1994
 • Horoskopi:
 • ♑ BricjapiBiografia

BIOGRAFIA: Diamant Sinanaj (BlackLion) është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Diamant Sinanaj vjen nga Deqani jeton ne Fushë Kosovë. Shkon ne shkollen "Hivzi Sulejmani" ne Fushkosovë. Ai në daten 7 shkurt 2010 përjetoi një ngjarje shum të rënd për njeriun vdekjën e babait të tij i cili ishte luftetar në luften e Kosovës kunder armikut serb 1999. Perndryshe ai njihet me talent te madhë në fushen e muzikes RAP. Më datë 16 Shkurt 2012, Boldd publikon videoklipin "Edhe Pse Me Ty Nuk Jam", në bashkëpunim me BlackLion. Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 4