Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diamant Sinanaj (BlackLion)

BlackLion - Zgjohuni O Deshmor Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Hyrja:
Jo s'kem me ju harru kurr perjete
Se gjaku i juve hala nuk u tret
Atje n'Koshare ku keni jep jete
Atje po vin familjart ballin me jau prek

Aty ku plumi kish zemer luani
Ku krisma mori emrin Agim Ramadani
Edhe baca Adem nuk e lshoj vatanin
Se edhe Loxha nomin e bani...

Vers.1
Eh moj nane fshij ata lote, se djali amanet ta la
Edhe nese s'kthehet, ti per to mos maj gjynah
E di qe ke hek me rrite n'at kulle me gure
Amo sot fmija e tij nan kan per cka me u mburr
Vitet po shkojn a merzia vec osht shtu
Dikush osht mush interes, e kto dite i ka harru
Ka harru kush luftoi, kush dha jeten pa pritu
Per kete dite qe na ka ardh, spaku me e perqafu.
Beso gjumin gjume se boj , kur e di qe hani DHE...
Per kete toke qe ju harroi, e mo nuk po ju njeh...
Kjo liri na ka ardh me 100 faqe t'zeza
Prej dites qe u vran Ahmet Krasniqi edhe Tahir Zema...
Edhe shqipes me 2 krena, i ka humb stema
Po na mungon Rrustem Bruqi, edhe Sali Cekaj
Cope zemre ju hoq Kosoves kur na u vra Naimi...
Ku jon vllezerit Gervalla, Kadri Zeka e Ukshini...

Ref:
Qonu o deshmore, se m'ka marr malli me ju pah me pushke n'dore
Ju ndriqut mbi Kosove...E tash herojt e kombit qe jetoni nen kuror...
Edhe fmija juj jon rrite, u rriten me lote n'sy, babin tu e prite
Balli ju bon drite, shpirtin jau flladiti amaneti per kete dite...

Vers.2
5 vjet i pata, kur lufta i'a pat fillu
E pash babin tem, ish bo gati me luftu
I thash ku po shkon, bab, mos na le vet...
M'tha lumi jem, babi do t'kthehet shpejt...
Ja kapa doren edhe forte e perqafova
Mkujtohet si sot ai moment cysh e perjetova
Lufta mbaroi, edhe babi u kthy me lote
M'kallxoj per shokt e vet qe ja kishin vra n'front...
Erdh Isuf Haklaj bashk me Sabahate Tolaj
Jau hapa deren edhe mrena i ftova...
Nuk shkun shume dite, kur lajmin e mora
Qe Kosoves mas luftes ju shtun plus 2 kufoma...
I dashun popull, mos te harrojme 1 sen
Se armiku na prek qaty ku mas shumti na dhem
Ishalla dasht Zoti qe herdokur t'i hapim syte
Ta fillojme 1 kapitull t'ri, edhe pse shume na i kan myt.

Ref:
Qonu o deshmore, se m'ka marr malli me ju pah me pushke n'dore
Ju ndriqut mbi Kosove...E tash herojt e kombit qe jetoni nen kuror...
Edhe fmija juj jon rrite, u rriten me lote n'sy, babin tu e prite
Balli ju bon drite, shpirtin jau flladiti amaneti per kete dite...


Ky tekst u dërgua nga Maliq Berisha





BlackLion - Zgjohuni O Deshmor
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zgjohuni O Deshmor".
3. Video është e këngës "Zgjohuni O Deshmor", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):


Komente 0