Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diamant Sinanaj (BlackLion)

BlackLion - Para Se Me Ja Lyp Hallallin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Moj Kosove sa shume t'dashta e ket sen kurr s'ta thash n'sy
Kur po i shoh shokt e mi, qe po dojn shpinen me ta kthy
Kur po e shoh shokin tem qe krejt senet i ka shit
Vec me i bo paret edhe sa ma shpejt me ike

Dite e zeze...per ate nane qe e ka rrite,
Po zori nuk po t'vetka, prej gjinit po ti merka fmit
Djale bujar...qe me shume ambicie ka jetu
E kurr se ka mendu qe i vjen dita prej nanes mu largu

Pash qet DHE e pash 1 ZOT nese vec pak um ki shok
Le qija nonen Evropes se kurgjo s'osht
Hajde shtrengom fort edhe hiq kurgjo mos fol
E cka nese kur kthehesh e gjen nonen n'arkivol

Pse nuk po e menon qe dashnia e mun paren
A po e sheh cfar rrethi ki? shume shpejt ki me gjet qaren
Nuk po du mu bo i tepert vec afrov ta puthi ballin
E nese vendos me dal kurr mos ma lyp hallallin

REF 2x

Rri me mu vlla, mos um le vet
Po t'kuptoj qe je mush mllef, e nuk ki qka pret
Dite e mira kan me ardh besom Blleki qka po t'flet
Se une e ti jemi ata qe kemi me ndryshu kete shtet

VERS.2

Kur po kthej kryt permas, po m'kujtohet rinia
Nuk po muj i shaj ato dite ma t'mira t'mija
Ato dite neper ara tu rrshit n'bore me skija
Besom tek osht e dhimshme me u permbys femijria

Tu kisha lute si vlla qe ket mendim heke prej kokes
Edhe nese bohesh ma i pasuni i botes
N'momentet ma tmira ka me tu kujtu loti i nen lokes
Edhe ki me lyp ket token e keqe t'Kosoves...

Krejt kto sene t'shpirtit po ti shprehi permes konges
Nashta duhet me t'ardh edhe pak gjynah prej motres
Se edhe une pajtohna qe kete vend krejt po e nemin
Po mos harro se baba jot luftoj qe ti ktu me pas venin

Kqyre pak pragun e shpis,ti po don me ja mshel deren
Ti po don me permbys krenarin qe ty ta ngriti vleren
Po ta lo 1 fjale per fund edhe nese s'ta mush menen
Sikur fmija e jot me ta kthy kshtu, athu ta kish vra zemren?

REF 2x

Rri me mu vlla, mos um le vet
Po t'kuptoj qe je mush mllef, e nuk ki qka pret
Dite e mira kan me ardh besom Blleki qka po t'flet
Se une e ti jemi ata qe kemi me ndryshu kete shtet


Ky tekst u dërgua nga Maliq Berisha

BlackLion - Para Se Me Ja Lyp Hallallin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Para Se Me Ja Lyp Hallallin".
3. Video është e këngës "Para Se Me Ja Lyp Hallallin", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):


Komente 0