Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diamant Sinanaj (BlackLion)

BlackLion - I Harruar (Feat. Andin Randobrava)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Andin
O Kalorsi i Lirise
Shembelltyra e Shiqptarise
Dil ne pah , se kemi mall
Ishe drita e lirise
Udherrefyesi i Pavarsis
Heroi i kombit , trimi i gjall
Atehere kur vendi kish nevoje
Ishe ai qe kurr spritoj
Ti del ne ndihme me mendje te rralle
Kur diçka nuk shkonte mire
Zemra jote thellë ish kallë
Deri ne diten kur su duke
Cdohere thoje jam SHQIPTAR

BlackLion
Jom mush mllef , zemra po don me m'pelcit
Cka bone per kete toke , e tash se di ku je venit
Ideologjia jote osht e pranishem n'çdo sfide
Ky vend plot kollaps , se e kan fshi perpara t'kqit

Po qohu o burr , se me mall po t'pret Kosova
Ato fjalte e tua kurre perjete nuk i harrova
Shume thenja ti mdhaja qe i'u permbaajtje si lis
Shqiperin e pa bere , beje te bere , ose VDIS!

Andin
A ka dielli rreze mo a ka ?!
Qe lshojne drite mbi kete dhe
Por jo skam vdeke jam gjalle hala ,
Per ty do te kthehna o Atdhe!.

I harruar ne kohe me diell
I harruar ne kohe me shi
Dielli i humbur pergjithmone

Nuk me kujtuat a ka me zi ?
Se sa te shkrihem ne pafundesi
Dhe fati im te mbetet bosh

Sikur te beja te kqija ndash jushe !?
Si do t'me quani , cfare do t'me thoni
Do isha i keq pran mem SHQIPERIS
Nese do t'me vrisnit do t'me shpetoni

Si s'ju vjen turp te ma thuani emrin
Kurre ne mend per mu s'ju bie keshtu nuk e prisja te me verboni
Me hapni varrin se vet do vie!

BlackLion
Zemra po m'kan , se e di cka keni hek
Edhe une si i ri e kom obligimin per atdhe me vdek
Nuk mdhimet kjo jete nese vatanin ma sulmojne
Amo ma kan gerrdit kta qe veç per karrika luftojne

Kom shume sene me i perme , sa qe fleta nuk m'i nxen
Mjafton ti me mbet gjithmone hero i kombit tem
Prej çamerie e deri qaty ku flitet shqip
UKSHIN HOTI i pavdekshem emri yt!

Andin
A ka dielli rreze mo a ka ?!
Qe lshojne drite mbi kete dhe
Por jo skam vdeke gjalle jam hala
Per ty do te kthena o Atdhe! X2


Ky tekst u dërgua nga Enndrit Hajdari

BlackLion - I Harruar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Harruar".
3. Video është e këngës "I Harruar", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):


Komente 0