Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diamant Sinanaj (BlackLion)

BlackLion - Ushtar Pa Fat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

DËSHMORËVE
UA NDËRROVE FLAMURIN
U'A Q'ARMATOSE USHTRINË
JA VRAVE QËLLIMIN
JA SHPËRBLEVE ARMIKUN

Reptura 1

Shpesh here me shpirt po qohna
Jom ka lypi jashtë me dalë
Hekma dikush këtë dhe t'zi
Qe gjakin ma ka kalb
Bjermani veq pak flamurin
Jom ka du mej marrë erë
Unë jetojë atje me juve
Asniherë nuk jom i ndjerë
Hekmi dikush kto drrasa
Se vetë me veti PLASA
Kallzoma dikush venin
Ku plumat m'ranë mbi shpatulla
Pse s'delë dikush që vjenë?
Me ma kapë dorën a?
Sa m'ka marrë malli
Veq ni herë me pa Kosovën
Sa m'ka marr malli
Me pa djalin tu u rrit
Kom nevojë me perqafë fortë
E me dor me ja fshi sytë
Me i kallzu babi tij
Ka jap jetën për liri
Me i thon që duje Nonen
Se ajo t'ka veq ty
Kom merzi në botë t'amshimit
Nuk tek osht e lehtë vetmia
E shpesh mërzitna
Kur shoh shumë sene t'kqija
N'këtë dhomë t'nxehtë jom për juve
Këtë sen mos e harroni
E nëse um kujtoni
Edhe vetën e nderoni

Ref (2x)
Amanetin na e vratë bile
ata tu shkelë n'gjak
Tutna që hale nuk jeni ngi
E prap doni me marrë hak
Nuk patëm ma shumë se jetën
E spo dim qka me jap prap
Qysh spo ju vjen marre
Qysh nuk po kuqni pak

Reptura 2

Shumë respekt për shokt e mi
Që sot e ndajmë t'njejtën tokë
Që sot lahem n'dhe e n'mish
Sa herë malli n'shpirt na rrokë
Për ata që sot jetojnë
Shumica na e prishen imazhin
Le qe s'na vizitojnë
Po kan harru ku e kem varrin
I kanë harru kohnat
Bashkë që sulmum barbarët
Sot rruga s'ja nxen xhipat
Bankat s'jau nxojn paret
Kjo nuk osht KOSOVA jonë
Ku n'emer t'luftes
Bohen pazaret
Mos na shkelni n'gjak
Se kjo prej Zotit s'falet
Mos na ktheni shpinën
Se kurr nuk jau kthym pushken
Aman mos na leni fmitë
Tu ju kajt barki per buken
A nuk ishum bashkë
n'kohë ma t'vshtira
pranë Idealit
Ku besa besë jehonte
N'ZEMRAT E SHQIPTARIT
Nashta po bona i tepërt
Tu kërku mirsi prej t'gjallit
Ma mir mos me pas luftu
E me kon hala n'dor t'shkavit
Na keni bo pishmon
Per kto jeta pa gjymtyr
Na e vrat amanetin
More fllinaqna pa ftyrë

Ref (2x)
Amanetin na e vratë bile
ata tu shkelë n'gjak
Tutna që hale nuk jeni ngi
E prap doni me marrë hak
Nuk patëm ma shumë se jetën
E spo dim qka me jap prap
Qysh spo ju vjen marre
Qysh nuk po kuqni pak

VETERANI:
une kom kontribou për qit ven, po tash nime...
nuk e di qka bojnë... ata t'mdhejt...
a po pasunohen niher per veti...
e neve po na lojn mas dore a qysh nuk e di...
Jon t'shkelun fmija e mi se...
fukare po jau bojnë n'shkollë
vijnë tu kajt qikat
nesra 5 cent per krye t'mjerit i kom,
n'ditet... sdi moter, qato i kom...
Zotit ati i kofshim fal, se tjera ski =/

Ref (2x)
Amanetin na e vratë bile
ata tu shkelë n'gjak
Tutna që hale nuk jeni ngi
E prap doni me marrë hak
Nuk patëm ma shumë se jetën
E spo dim qka me jap prap
Qysh spo ju vjen marre
Qysh nuk po kuqni pak


Ky tekst u dërgua nga Untex

BlackLion - Ushtar Pa Fat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ushtar Pa Fat".
3. Video është e këngës "Ushtar Pa Fat", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):


Komente 0