Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blazer - Vendi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Ref.
Ku do shkosh si dheu jot nuk gjen ke sa dush si vendi jot nuk vlen nuk ka gja ne ket bote qe ja vlen ma shum se vendi jot kur ktu ti ke le

Blazer Otr :
Vej doren zemer jam krenar qe jam shqiptar i rrit ne trojet mia boten rreth e kam pare nisen fmijet kurbet tu vujt rrugve te Diaspores diten shum lloj punesh kur qarkullon ferkimi i dores NaNa BaBa po jeton me shpresen qe po kthehet djali dit e nate loti pikon shqipe po ti therret malli rullat n'ball
e kane mbulu thinjat per cdo dit i shtohen n'mjes zgjohen i luten zotit
ishalla me djalin sot takohem ishalla jeton edhe sot biri im pse po vonon kthehu sa me shpejt sepse filmi po mbaron nje zile telefoni kur ti alo po i thua zemra i behet mal a thua qe te ka takua asigje nuk kerkon vetem te jesh mir me shendet kujto si te rriten mos tash jeton si mbret gjeth e dime se ket jet jemi kalimtar ishalla nuk ngel peng castet e fundit qe ske pare

Ref.
Ku do shkosh si dheu jot nuk gjen ke sa dush si vendi jot nuk vlen nuk ka gja ne ket bote qe ja vlen ma shum se vendi jot kur ktu ti ke le

Blazer Otr :
Kush i mallkoi malsoret ngelen vetem me femra ne shtepi me zor rriten nga 9 djem po ku ikan kerkush nuk e din njeri po i thot alo po te pershendes nga londra po te tjeret ku jan po i shofim vetem ne endra pse kjo vujte e malle i ka ra per pjese shqiptarit dikur votra ngelte vetem tashi ju ka fik zjarri
Ku jan djemt ku jan trimat ka ngel pushka varur ne mur Shqiperia eshte rrenua si pa shqipe me nje flamur sa kohe te veshtira kalojn gjint emigrimi lejne mas veti a tu po kopton ceshte jeta si jetohet larg ketij shteti dikush thot se jan si mbretat dikush thot se ska si atje dikush thot se i ka mbulua zoti si dha shancin vec njeher
Po ja them me zemre te paster kur mos ikni larg ti vendi ma mir jeto ketu se te besh jeten e nje qeni e ku ka si vendi jot gjith problemet mundesh me i zgjidh matan detit po kalon dhe don a zdon ke me qen lidh

Ref.
Ku do shkosh si dheu jot nuk gjen ke sa dush si vendi jot nuk vlen nuk ka gja ne ket bote qe ja vlen ma shum se vendi jot kur ktu ti ke le


Ky tekst u dërgua nga Djali Keq Otr


Nuk kemi video për këtë këngë.


Blazer
Publikimi: 04/09/2008


Blazer - Vendi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vendi Im".
3. Video është e këngës "Vendi Im", por nuk këndohet nga Blazer.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blazer:


Komente 0