Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blazer - T'kena N'zemer (Feat. Shadow)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Teksa lapsin maj n duar...
Loti po me rrjedh ne sy,,,
Ne leter une po shkruaj...
Keto vargje une per ty...

Data 30 shtator...
Ishte dita e mallkuar...
Zoti lart e dha nje urdher...
Shokun ton per ta larguar...
Ju desht atij per vete...
Se ishte me i miri...
Ishte ai me zemer te bardh...
Siper si floriri...
S'po ja din...
Jeta si po te shkonte...
Krejt shoqnia Po t kujto...
Pse na i more vall o zot...
Ai e meritonte te jetonte...
Ktheje koken pas shih...
Se shoqnia po te kujton...
Kishe boten kishe shoket...
Por tani po na mungon...
Me ka ngelur pengu jetes time...
Dhe e fundit qe se pash...
Fytyren tende vella...
Qe te qeshur une e lash...
Se isha ne kurbet...
Dhe s'mundesha me u kthy...
Por tani une po i shkruaji...
Keto vargje per ty...
Kam mbeshtetje krejt shoqnin,,,
Qe dikur e kishe ti...
Tani bashk ne jena mbledh...
Dhe per ty po ngrejm dolli...
...
Ref x 3...
T'kena zemer...
Shoki shokin kur nuk e harron...
T'kena zemer...
Shoki per shoqni tani lufton...
T'kena zemer...
Njeri tjetrin ne kurr nuk e shesim
T'kena zemer...
Krejt per njoni tj shqipe vdesim...

7 shkronja te gdhendura...
Mbi pllaken e mermerit...
Ne mes foton e nje djali...
Me hijen e gangesterit...
Qe duket sikur flet...
Po zoni nuk i nihet...
Dicka do te na thot...
Qe pa shoqeri nuk rihet...
Kujtoj kohet qe kalonim...
Kur bashk ne ne shkoll shkonim..
Kudo qe shkonim...
Linim emrin dhe na mbronin...
Vinte koha per ty kthyer,,,
Po jo s'na nxinte shpia...
Ishte hilja e kesaj loje...
Se ne mes hynte shoqnia...
Nanes edhe babes i ktheve...
Shpinen ti kesaj shpisss...
Qe pallat e syve te mbyllen...
Dhe krisem e Autis...
Hapni syt dhe shikoni se dikush..
Po na mungon me lot ne sy...
E themi...
Se eltoni me s'jeton...
Me kujtohet Historia ajo e...
Lakers mikse u shkrive ti tu qesh...
Se gjithcka tu duk e pise...
Po ne jeten tende s'pati...
Endra me kal te bardh e te zi...
Nana s'mund me pa nusen...
Qe ti do sjellshe ne shpi...
...
Ref x 7...
T'kena zemer...
Shoki shokin kur nuk e harron...
T'kena zemer...
Shoki per shoqni tani lufton...
T'kena zemer...
Njeri tjetrin ne kurr nuk e shesim
T'kena zemer...
Krejt per njoni tj shqipe vdesim...
...


Ky tekst u dërgua nga Kokssi BeratBlazer
Featuring: Shadow
Publikimi: 17/12/2014


Blazer - T'kena N'zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'kena N'zemer".
3. Video është e këngës "T'kena N'zemer", por nuk këndohet nga Blazer.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blazer:


Komente 0