Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledar Hoxha - Mallakaster Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

x2
Mallakaster ne ato gryka
Ku u linda dhe u rrita
Per ty kengen se ndal fare
Si bilbilat neper male

Ref...x2
Ah kjo bukuria jote
Toka mallakastriote
Vendi burrave te rralle
Per ty kendoj se kam malle

x2
Ku jam rritur me mundime
O moj Mallakastra trime
Kendoj per malet e larta
Se jam djal nga Mallakastra

Ref...x2
Ah kjo bukuria jote
Toka mallakastriote
Vendi burrave te rralle
Per ty kendoj se kam malle

x2
Buron kenga si burim
Mallakaster trendelin
Gjemojne kenget gjemojne
Sa dhe malet ti degjojne

Ref...x2
Ah kjo bukuria jote
Toka mallakastriote
Vendi burrave te rralle
Per ty kendoj se kam malle
Bledar Hoxhaj
Publikimi: 31/08/2019
Teksti: Armand Trebicka
Orkestrimi: Genci Malaj


Bledar Hoxha - Mallakaster
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mallakaster".
3. Video është e këngës "Mallakaster", por nuk këndohet nga Bledar Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bledar Hoxhaj:


Komente 0