Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledi I Xhamllikut - Degjoje Ti Kitarren Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  13

Vet unë edi sme per ty malli
do te me mall
cdo dite ne mbremje do te
degjo se c'thot kitara ime

dhe kush te prumi
kur ta gjumin do te zgjoj
per dashuri qe kishin
per bashke do kendoje

ah per ty do te kendoj
nga gjumin do te zgjoj

Ref
degjo se c'thot
kitara ime nga degjoj
cdo dite me more ke shkon ademi
pro je shume vone
me thuen zemren tima thuaj
je shpirt përse ti merrje ditë per dite
dhe të dua mender me dhe
kam nje mua mender me dhe
me thuaje se përse 2×

per ty kendojme dhe
per te lendron syri im
se ti ma dogje mazhurine
te dashuri

dhe si i cme ndur
i cdo dite tune
ja edhe pres
dhe te te shoh
edhe nje jete e te vdes
ah edhe nje vdes
çdo nuk do te pret

Ref
degjo se c'thot
kitara ime nga degjoj
cdo dite me more ke shkon ademi
pro je shume vone
me thuen zemren tima thuaj
je shpirt përse ti merrje ditë per dite
dhe të dua mender me dhe
kam nje mua mender me dhe
me thuaje se përse

MUZIKË...

Vet unë edi sme per ty malli
do te me mall
cdo dite ne mbremje do te
degjo se c'thot kitara ime

dhe kush te prumi
kur ta gjumin do te zgjoj
per dashuri qe kishin
per bashke do kendoje

ah per ty do te kendoj
nga gjumin do te zgjoj

Ref
degjo se c'thot
kitara ime nga degjoj
cdo dite me more ke shkon ademi
pro je shume vone
me thuen zemren tima thuaj
je shpirt përse ti merrje ditë per dite
dhe të dua mender me dhe
kam nje mua mender me dhe
me thuaje se përse 2×

per ty kendojme dhe
per te lendron syri im
se ti ma dogje mazhurine
te dashuri

dhe si i cme ndur
i cdo dite tune
ja edhe pres
dhe te te shoh
edhe nje jete e te vdes
ah edhe nje vdes
çdo nuk do te pret

Ref
degjo se c'thot
kitara ime nga degjoj
cdo dite me more ke shkon ademi
pro je shume vone
me thuen zemren tima thuaj
je shpirt përse ti merrje ditë per dite
dhe të dua mender me dhe
kam nje mua mender me dhe
me thuaje se përse


Ky tekst u dërgua nga Breno

Bledi I Xhamllikut - Degjoje Ti Kitarren Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Degjoje Ti Kitarren Time".
3. Video është e këngës "Degjoje Ti Kitarren Time", por nuk këndohet nga Bledi I Xhamllikut.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bledi I Xhamllikut:


Komente 0