Bledi Lorenci Poezi
Bledi Lorenci

Tema: Poezi Për Ndarje


Të Ndarë

Zemra rreh, nuk pushon
Njeriu që doje, të mungon
Zemra rreh, kurrë nuk ndalon
Njeriun që e le, gjithmone dashuron

Syri sheh, sheh çdo mrekulli
Njeriun që doje, nuk e sheh dot me sy
Syri sheh, sheh çdo hap
Njeriu që le, e ke me kilometra larg

Goja flet, nxjerr mllef, nxjerr embelsi
Njeriu që doje, nuk është më me ty
Goja flet, flet dhe u betua
Perveç asaj, askujt s'do ti thëm të dua

- Poezi nga Bledi Lorenci


- U dërgua nga Bledi Lorenci -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0