Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Kalaja E Rozafatit

Kalane qe ka Shkodra
Kalane qe ka Shqiperia
Eshte ne librin tone
Per te mesuar nga historia

Dashuria per nene
Nuk shuhet dot
Por kalaja e Rozafatit
Do qendroj sod e mot

Kalaja e Rozafatit
Krenaria jone
E la gjysmen e trupit
Per ta pare djalingjithmon

Kjo kala historike
Eshte kujtim
Ka mbetur ne zemrat tona
Ket poezi eshkruajta
plot me permallim

- poezi nga Blendi Leci


- Poezia u dërgua nga Madriljen1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  31

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet