Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bleona - Adoleshenca Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  56

Dhe shtohen rrudhat në fytyrën e nënës
Nga ankthi i vonesës së netëve të vajzës
Babain e shqetësuar e braktis gjumi
Nën mjegullën e tymit të cigares
I fshehët portreti, përse

Adoleshenca

Djemtë me fjalët provokuese
Ne na çojnë drejt pasqyrës
drejt lapsit të syve
T'kuqit buzës manikyrës
Dhe nuk dimë kë simpatizojmë
dhe nuk dimë cilin dashurojmë
sa na kërkojmë por një kërkojmë
Erdhëm në jetë e kuptojmë
Vetëm në adoleshencë

Adoleshenca aa adoleshenca
Stinë më e bukur e jetës
Ku shpërthen befas dashuria
e ne bëhemi skllave të pasqyrës

Kush me buzë do na fshijë të kuqin e buzëve
Kush me trup do na ndezë trupin zjarr
Me dëshirë dhe me ndrojtje
Me frikë e kureshtje
Presim dashurinë e parëNuk kemi video për këtë këngë.


Bleona
Publikimi: 04/12/1996


Bleona - Adoleshenca
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Adoleshenca".
3. Video është e këngës "Adoleshenca", por nuk këndohet nga Bleona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bleona:


Komente 0