Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bleona - Qejfin Gruas Mos Ia Prish Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  78

Hej hej
mirë e di
ti do nuse për shtëpi
gjithmonë kshtu ka qenë zakon
gruja burrin e dëgjon
ti ti nuk e di
modë e re ka dal tani
një gjë duhet me mësu
gili vili s'ka me mu

Ref:
Na e hëna ne te shtune
ay'ya'ya yayaya
ne dark ligjin e bej un
apapapaapa
po ta jap sot një premtin
ay'ya'ya yayaya
po u lodhe shpirti im
të dielen ta lejm pushim!

Ti ti mirë ta dish
qejfin gruas mos ja prish
po ja prishe qejfin gruas
100 fish do ta paguash
po po ti vendos
vet firmos dhe vetë vulos
veq te dal pas oren dhjet
ta dish vulen e kam vet

Ref:
Na e hëna ne te shtune
ay'ya'ya yayaya
ne dark ligjin e bej un
apapapaapa
po ta jap sot një premtin
ay'ya'ya yayaya
po u lodhe shpirti im
të dielen ta lejm pushim!

Ref:
Na e hëna ne te shtune
ay'ya'ya yayaya
ne dark ligjin e bej un
apapapaapa
po ta jap sot një premtin
ay'ya'ya yayaya
po u lodhe shpirti im
të dielen ta lejm pushim!


Ky tekst u dërgua nga  nita   saramkBleona
Publikimi: 01/12/2007
Festivali: Zhurma Show 2008
Muzika: Edi Balili
Teksti: Armand Trebicka & Jorgo Papingji
Orkestrimi: Edi Balili


Bleona - Qejfin Gruas Mos Ia Prish
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qejfin Gruas Mos Ia Prish".
3. Video është e këngës "Qejfin Gruas Mos Ia Prish", por nuk këndohet nga Bleona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bleona:


Komente 1