Blerim Bytyçi
Blerim Bytyçi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Kervansaraj Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Qershor 1971
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja

Biografia

BIOGRAFIA: Blerim Bytyçi është një poet dhe autor/publicist i njohur. Blerim Bytyçi u lind me 27 qershorë të vitit 1971 në fshatin Kervansaraj ish komuna Suhareke, Kosovë, Shqipëri. Shkollimin fillor e kreu në vendlindje, ate të mesem në Q.A.M.O "Jeta e Re" në Suharekë (sot Therandë). Ishte regjistruar si student në SHLP "Xhevdet Doda" në Prizren në drejtimin e "Kimi-Fizikës" më 1990,per shkak te gjendjes ekonomike dhe politike shkaktuar nga pushtuesi serb në atë kohë, dhe kerkohej per sherbim ushtarak në APJ nga...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1