Blerim Bytyçi Poezi
Blerim Bytyçi

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Mëkati

Mëkati s'ishte
Njerzit e shpikën
Asgjë t'keqe s'kishte
Por njerzit punuan keq.

As kohë t'keqe ska
Njerzit e përkeqsojn.

Njeriu, pikrisht njeriu
Bën atë që s'di dhe s'duhet
Duke ditur që sbën
Por ja që s'do mendë!

- Poezi nga Blerim Bytyçi


- U dërgua nga Blerimb107 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0