Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Dibra - Te Pret Nana Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Qiftelin ne dor e mora
Gyrbetqarve ket kang jau knova
Mallku qoft o ky gurbet e
Na ka hup o na ka trete

O i kan nda prind me femije
Kan nda motrat me vllazni ee
Shum e nana osht merzite
Me lot nsy jan tuj ju prite

Hastret nana ka prit veren
Gurbetqart me ja qel deren
Tash nau ba dyfish merzia
Naj ka mshel udht pandemia

Nuk po i teren lot e nanes
Tfala u qon per rreze t‘hanes
Kurr per ju nuk mu hoq malli
Zor tek osht meu nda per sgjalli

Po i lyp djemt e mjera nane
Tmramen frym me i pa tetane
E spo don nana me vdeke
Doren tane o pa e preke

Se vdes nana hiq dert se bone
Por po shkoj me mallin tane
E mos ardhsh amanaet ta lae
Te pret nana n‘at dynja eee(3x)
Cover: Salih Gashi - Te Pret Nana
Blerina Dibra
Publikimi: 13/05/2021
Muzika: Salih Gashi
Teksti: Salih Gashi
Orkestrimi: Besnik Zikolli
Video Produksioni: ProMedia


Blerina Dibra - Te Pret Nana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Pret Nana".
3. Video është e këngës "Te Pret Nana", por nuk këndohet nga Blerina Dibra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blerina Dibra:


Komente 0