Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Osaj - E Di Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Të kam dashur dhe ende te dua
falmi syt dhe emocionet,
m`sheron vet ti m`sheron
prekja jote me hipnotizon,
pse ti veten kaq shum e mundon
pse qdo gje duhesh ta komplikon
pse m`urren kur un` ty t`kerkoj
e din se t`dua dhe per ty jetoj

Ref:
E di qfar ndjej kur t`kam pran
kur t`shoh me sy ti m`pushton
kur koken vej te gjoksi yt`,
e di qfar ndjen shpirti yt`,
e di q`mendim ke ti per mua,
kur t`shtrengoj e t`them t`dua,
kur t`them se vdes per buzet e tua,
e di q`m`beson ti mua.

M`shtyn m`perplas me ze t`lart m`flet,
s`kuptoj pse dot s`m`godet,
m`thu s`mendon m`thu se mungoj
pse ke dashuri e mohon
nese ke tjetren ti m`trego
mos m`lendo mos m`torturo,
per ty bej lufta per ty jetoj
per ty dhe un` veten e shkatrroj
ti e din qe mua m`ke!
ti e din qe i huaj nuk je!
nuk dua dashurin ta shkatrroj
qe t`humbas s`dua ta mendoj.

Ref:
E di qfar ndjej kur t`kam pran,
kur t`shoh me sy ti m`pushton,
kur koken vej te gjoksi yt`
e di qfar ndjen shpirti yt`
e di q`mendim ke ti per mua
kur t`shtrengoj e t`them t`dua
kur t`them se vdes per buzet e tua
e di q`m`beson ti mua

Pran meje kur je pran teje kur jam
t`lutem shih 1 her` dhe un` syt me lot i kam`
t`lutem ndalu dhe m`degjo
un` per ty po digjem n`zjarr
e nuk mund te thm jo

e di q`m`beson ti mua.


Ky tekst u dërgua nga  laureta

Blerina Osaj - E Di
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Di".
3. Video është e këngës "E Di", por nuk këndohet nga Blerina Osaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blerina Osaj:


Komente 0