Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Osaj - Si Nje Shi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

E humba adresen jo askund s'ishe ti
e ftofte erdhi vjeshta me ere e plot shi
e vetme kerkova une qytetit per ty
Fasada, vitrina gjithkund manekine

Ti s'e di sa e varfer jam pa ty
ishe ti dielli i veres per cdo stine
e sa larg ti shkove per nje trip.

ohh
Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje
Ne kopshtin e merzise
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin ma shero ooo

Me le ti nje puthje aq te ftofte at nate
si akull kjo zemer me ngriu ne çast
dhe nata me mbetet e fshehur ne gji
ti shkove rrembyer ashtu si nje shi.

Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje
Ne kopshtin e merzise
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin ma shero ooo

Ti s'e di sa e varfer jam pa ty
ishe ti dielli i veres per çdo stine

Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje
Ne kopshtin e merzise
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin ma shero ooo

Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje
Ne kopshtin e merzise
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin ma shero ooo

Nje yll me ndiz te shoh
ne zjarrin tend me ngroh
me bej qe te harroj
me thuaj ishte loje


Ky tekst u dërgua nga www.wowlyrics.comBlerina Osaj
Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5


Blerina Osaj - Si Nje Shi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Nje Shi".
3. Video është e këngës "Si Nje Shi", por nuk këndohet nga Blerina Osaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blerina Osaj:


Komente 0