Blerina Shalari
Blerina Shalari

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Blerina Shalari është një këngëtare e njohur. Blerina është diplomuar ne "Akademine e Arteve te Bukura" ne fushën e kompozicionit. Duke qënë e verbër, ajo i ka provuar vështirsitë e studimit në muzikë persa i përket partiturave muzikore. Projekti i Blerines fokusohet ne pergatitjen e partiturave ne sistemin 'Brail' si dhe trainimin e muzikantëve të verbër në përdorimin e këtij sistemi. Fillimisht, ajo do punojë në përgatitjen e nje manuali universal 'Brail' nga qendra e specializuar në Zvicë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0