Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blero - Bashkë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Këngë e albumit:

"Bashkë"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2005

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Bëhu pak ma guzimtare,
Mos freno ndjenjat e tua
Le ta dine t’ gjithe kete çast
Se une e ti do t’jemi bashke
Per ty jetoj, per ty endrroj
Per ty gjithçka une perballoj
Ti nje fjale, une nje shikim
Krejt rastesisht n’ate perqafim
Gjithçka nisi si nje loje
Eja prane mos u frigo
Mos mendo se do t’tradhetoj
Se veç ty te dashuroj

Ref.
Une e ti bashke
Gjitha do i kemi bashke
Kurkush nuk na ndane tash
Vetem ne te dy,
te dua ty

Tash prane te kam une ty
Dhe shikoj ata dy sy
Puthjet tua une shijoj
Asgje tjeter s’deshiroj
Per ty jetoj, per ty kendoj
Me ty gjithcka dua te provoj
Te dy bashke te lutemi
Qe asgje t' mos na pengoj
Dashurine qe ndaj me ty
Perjetesisht nje mrekulli

Mos mendo se t’tradhtoj
Se vec ty te dashuroj
Ndonese kurre s’do te iki
Une gjithemone prane teje do t'jem
Dhe kurre nuk do t’largohem

Ref....


Ky tekst u dërgua nga  linda
Më Shumë Këngë Nga Blero:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet