Blerta Cina
Blerta Cina

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Blerta Cina është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane. Në vitin 2002, Blerta Cina merr pjesë në Ethet E Së Premtes 1. Më datë 15 Maj 2013, Blerta Cina publikon videoklipin "Borebardha". Në Nëntor 2019, Blerta Cina merr pjesë në Luleborë 2019 me këngën "Te Kam Gjete Dashuri". Në Tetor 2021, Blerta Cina merr pjesë në Luleborë 2021 me këngën "Si Yll Fati T'ra". Në Nëntor 2022, Blerta Cina merr pjesë në Luleborë 2022 me këngën "Kur Zbret Hana Buzë Liqenit"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0