Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blla Blla Blla - Lamtumirë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur në ty unë prapë mendoj
Zemra mua më kaplon
O e bukur, o e mirë
O e imja mandolinë
Tingujt tua ëmbëlsirë
Duart tona plot kajsi
Balta na mbulon buzëqeshjen
Sytë shkëlqejnë si xhami (?)

Lamtumirë (lamtumirë)
Mirupafshim (mirupafshim)
O e bukur (o e bukur)
Mandolinë (mandolinë)
2x

Paraqitesh si në ëndërr
Nuk na le të flemë të qetë
Ankthi na u bë një mik
Të kam në zemër
Të lutem ik
Por gjithë s’mundem të ta lajë
Prandaj natën unë qaj
Au, au, au, au

Lamtumirë (lamtumirë)
Mirupafshim (mirupafshim)
O e bukur (o e bukur)
Mandolinë (mandolinë)
2x

O mandolinë e imja
Më fal, të lutem
Isha i vogël në atë xhami
Nuk ta kuptova rëndësinë
Ti e di se jam një gomar i madh tani
Që akoma s’të kuptoj mirë
Por herdo kurdo edhe në atë botë nëse ka nevojë
Do të revanshohem
Që të tradhëtova, të lëndova, t’u kërcënova, të dhunova
Më fal, të lutem

Lamtumirë (lamtumirë)
Mirupafshim (mirupafshim)
O e bukur (o e bukur)
Mandolinë (mandolinë)
2x

Goodbye, my lamtumirë
I see you in heaven, my sweet f**king mandolin

Oooo

Lamtumirë (lamtumirë)
Mirupafshim (mirupafshim)
O e bukur (o e bukur)
Mandolinë (mandolinë)
2x

Lamtumirë (lamtumirë)


Ky tekst u dërgua nga Rrezik dhe Gaydrienne

Blla Blla Blla - Lamtumirë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lamtumirë".
3. Video është e këngës "Lamtumirë", por nuk këndohet nga Blla Blla Blla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blla Blla Blla:


Komente 0