Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blla Blla Blla - Herdo Kurdo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Herdo kurdo herdo kurdo herdo
Herdo kurdo herdo kurdo herdo

Bota po ndryshon por ne po rrotullohemi në vend
Nuk ka asnjë guide qe e gjen rrugën për në fshat

Hej hej hej
Lu-lu-lu-lu-lumi

Lumi vizaton një rrugë të gjatë për në det
Dielli po më ngrohë por fshati mua më la vet
Për ty në perendim
Dëshira lind një dritë
Pa ty në agim shpirti po më djeg
Si një llampë me vajgur

E di, për dashuri shtypne numrin tim
E di, për një njeri shtypne numrin tim

Herdo kurdo herdo kurdo herdo
Herdo kurdo herdo kurdo herdo

Flitet se të do dikush nga Bregu i Fildishtë
Flitet se me m’sit do të marrin në Detroit

E di, atë që e kërkon është në mesin tonë
E di, do të përfundoj në psikiatri

E di, për një njeri shtypne numrin tim
E di, për dashuri shtypne numrin dy
E di, për dashuri shtypne numrin një
E di, për një njeri shtypne numrin dy

Herdo kurdo herdo kurdo herdo
Herdo kurdo herdo kurdo herdo


Ky tekst u dërgua nga Rrezik dhe GaydrienneBlla Blla Blla
Publikimi: 01/04/2022
Muzika: Blla Blla Blla
Teksti: Blla Blla Blla
Sound Engineer: Dejan Evrushoski
Genre: Oversky Ballkanishe Re-FormBlla Blla Blla - Herdo Kurdo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Herdo Kurdo".
3. Video është e këngës "Herdo Kurdo", por nuk këndohet nga Blla Blla Blla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blla Blla Blla:


Komente 0