Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blleki - Lay It Back (Feat. Mc Kresha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  18

[Verse 1/Blleki]

Na nuk dim me hup
Na nuk dina tut
Po nese na vijm
I gjujna tu-tu-tu
Brrrrr njoni
Tjetri pa-pa-pa
Kam qef me ja shkrep si t'qohna me sabah'
Po foli pare
Vij tu bo hajgare
T'zit gjuhen n'lokale
E din GILANI, more
Makina e shpejt
Tu ik neper kthesa
Krejt jon bo pidha, kerkujna s'i zihet besa
Qata jom ka dhezna
Sekondi kryn pun
Si do shok qe mi kan nxan
E nana tyne vun
Fort e pata ni pun
Po perpjekjet deshtun
30mij m'pritshin, e sun i preka me dur
Keshhhh kaa luuuuj
More zot veq falem ti
Nese dikush ma pre rrugen, ti e din e shti n'er dhe
Krejt kto skena, sjom as tu i njeh'
Mu ka bo njejt, le t'qihen krejt

[Verse 2/Blleki]

Sa e qes ni hap
Tu e marr ni hap, f**ked up
Gjinja m'qojn s/o, Bllekibllek real rap
Prej mahalles tem terhek vesh tonin
Nese per myshteri dikush nin ja nal kollin
Un s'ta la me ik
Po ta la me qi
Se jom i pit
T'kom kallzu qysh jom rrit
S'ka nevoj per panik
Senet krejt vet
Armt i kena krejt n'back
Jena per aksion, naten krejt dek
Veq vrasje
Nana po kan, po merr n'telefon
Nuk ka qasje
Qishtu e p'son
Kur me neve sun, bon perplasje
Cdo veprim, me ni qellim
Krejt i bon me dashje
Q.Q po me pas osht R, a po doni shfaqje
Po na vin me mesazhet, per paqe
Hala neper rrug, neper baqe
Historia jem o' plot vargje
Ajo m'thot m’deshe, po s'm'dashte
Po s'jom per far romance

[MC Kresha]

It was all good
Just a week ago
Dajve ju kam ik me ni llig bro
Pa panik bro
Matematik e thjesht, plus ringllen full ricco
Haverat qe jan ra
Kan thon, s'di gjo
N'ket loj ma mir
Ni-gjo ose di-gjo
Besnikeria qe nga femijria ligj-o
Rruga osht e jona
Sa hera hana n'driqo
Babz s'njihet fati yt
S'dihet si kafja n'filxh-on
Plot bojn qe m'njohin, ama une s'i n'gjoh
Hah
Bile as veten tem, kanihere jo
Hehe
Po mthojn, pse po qartna?
T'rrethum prej gjarpnav'
Po tutna po na i helmojne gjaknat
Shishe t'qelta perkujtime t'dekta
Ku jan akllat?
Me majt boten tem n'krah
T'dhamin shpatllat
Think you sweet?
A ti kana el limankllat
Po don me na pa n'street, dhezi baklat
Pare t'thata s'mi nxen kredit kart-a
Njerzt po dojne beef
Amo s'po ma n'xen pjata
Jashtoksori tu bo storie, man qe pjata
Po nihna Jeronim De Rada
Me k'to vargje t'arta
Jom rrit lagje t'varfra
Haverat t'u thy arka
Fmit pa libra n'banka
T'u pa andrra me Jordan-kat


Ky tekst u dërgua nga  BNGV23



Blleki
Featuring: Mc Kresha
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/11/2018


Blleki - Lay It Back
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lay It Back".
3. Video është e këngës "Lay It Back", por nuk këndohet nga Blleki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY



Më Shumë Këngë Nga Blleki:


Komente 0