Bloodychuck
Bloodychuck
Bloodychuck
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Bloodychuck është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Bloodychuck eshte nje producent majft i talentuar, i cili ka bere disa mixtape me repera te famshem amerikane dhe nga vende te tjera. Vetëm një njeri me pasion, dëshirë, vullnet të madh dhe me zemër luani mund të bëjë freskimin e historisë së Shqip-Hop-it. Trefish është fakti më i madh që ky njeri ka këto cilësi që të arrijë të shtoj edhe disa shkronja në historinë e hip-hopit tonë.

Më datë 29 Prill 2011, Bloodychuck publikon videoklipin "Kam Ca Shqipe".

Në vitin 2011, Bloodychuck publikon albumin "Trefish, nje mixtape qe ka 2cd me nga 15 këngë. Të shumtë janë ata artistë të cilët janë të ftuar në këtë projekt gjigant, si repera nga vendi jonë dhe të huaj.

Në vitin 2011, Bloodychuck publikon albumin "Trefish Greenzone".

Më datë 13 Korrik 2012, Singullar & Bloodychuck publikojnë videoklipin "H.S.L. (Ham Squad Life)", në bashkëpunim me Jeton.

Në vitin 2012, Singullar & Bloodychuck publikojnë albumin "Hip-Hop Me Ngjyra T'gjalla".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: bloodychuck bloodychuck  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Bloodychuck »

Komente 0