Më mbaj mend (për 1 muaj)

Boemet - Blues Dhe Rock N’roll Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Në këto kushte të vështira
bëhen punë shumë të ndyra
nëntoka është ngritur
tërë njerëzit janë molisur

Ecin rrugës të hutuar
si me qenë të dopinguar
pyesin vehten mos janë
në vend të huaj

Ndëgjojmë blues dhe rock'n'roll,
dhe rrijmë pa gjumë natën deri vonë
sepse muzikën e adhurojmë
e asgjë tjetër s'dëshirojmë

Në çdo anë është tollovi
nuk mund të rrish as në shtëpi
jeta të kalon gjithë në mërzi
eh, kjo është monotoni

Kjo është gjithë nga e kaluara
në të ardhmen presim ditë të lumtura
edhe gjithëve ju preferojmë
rock dhe blues të të dëgjojmë

Ndëgjojmë blues dhe rock'n'roll
dhe rrijmë pa gjumë natën deri vonë
sepse muzikën e adhurojmë
e asgjë tjetër s'dëshirojmë

Në këto kushte të vështira
bëhen punë shumë të ndyra
nëntoka është ngritur
tërë njerëzit janë molisur

Ecin rrugës të hutuar
si me qenë të dopinguar
pyesin vehten mos janë
në vend të huaj

Ndëgjojmë blues dhe rock'n'roll,
dhe rrijmë pa gjumë natën deri vonë
sepse muzikën e adhurojmë
e asgjë tjetër s'dëshirojmë


Ky tekst u dërgua nga AgronBoemet
Publikimi: 09/06/2011


Boemet - Blues Dhe Rock N’roll
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Blues Dhe Rock N’roll".
3. Video është e këngës "Blues Dhe Rock N’roll", por nuk këndohet nga Boemet.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Boemet:


Komente 0