Bomba
Bomba
Bomba
  • Emri i Vërtetë:
  • Fatos Sulejmani:
  • Vendlindja:
  • Shkup Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Tetor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Bomba është këngëtar i njohur. Bomba, rap artisti nga Shkupi gjithashtu ish-antar i grupit 26 Crew. Emri dhe mbiemri i vertet eshte Fatos Sulejmani. Me hip hop merret qe nga mosha 12 vjeqare. Me pare njihej me emrin TWT.

Më datë 1 Maj 2011, Bomba publikon videoklipin "Da Big One".

Më datë 9 Maj 2013, Bomba publikon videoklipin "Rap Session", në bashkëpunim me Dado.

Më datë 4 Korrik 2013, Bomba publikon videoklipin "Kto Jon Fjal".

Më datë 14 Dhjetor 2013, Bomba publikon videoklipin "Shkupi".

Në vitin 2016, Bomba publikon albumin "Mind Diving".

Më datë 8 Shtator 2018, Bomba publikon videoklipin "E.M.". Teksti u shkrua nga vetë Bomba.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1