Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bomba - Jom Me Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Që nga Jugu në Veri mbretëron një errësirë,
nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë!
Pra, o burra, hani, pini, hani, pini or' e ças,
Për çakallin, nat' e errët, është ras' e deli ras'!
Hani, pini dhe rrëmbeni, mbushni xhepe, mbushni arka,
të pabrek' ju gjeti dreka, milionier' ju zuri darka!
-------------------

2x
Mos harro qe ki me dek..

Maspari duhet me sha shtetin,bile edhe ato t'vjedht e kan
komedi politikan,thojn i joti kocin s'ta han
veq "i joti" kocin ta shet, kur kan pushtet,Zotin se kan
1 tradhtar i myt plot trima,a e din sa heroin e dhan
a e din sa jetima i lan,sa sy kajten deri sa u than
bile u harrun,mas dore i lan edhe invalidat veteran
tash ti kshyre qfar zemre kan kur bashkluftart i kan harru
paramendo sa kan meshir e sa jau nin per ty e mu
qeli syt dost,se jeta nuk o fantazi dost
krejt fmit se kan boten me ylbera e me drit dost
e bike shi dost,un isha n'qarshi dost
e ken do fmi posht,erdhen mu strehu nqosh
edhe pse krejt lloq,ni qik e vogel m'erdh ngat
tu e fshi ftyren tha "bujrum palloma t'lagta"
i rash pishman,po e veta "pse n'ket koh ki dal?"
tha "se baba m'ka dek moti a nanen e kom n'spital.."

=====
2X

edhe kur nuk e ki kerkon
une jam me ty,kur don naj fjal me ni

at'her kur kerkush ty nuk t'kupton
t'kupton veq kjo lirik,kur hin fell n'reshta t'mi

e per momentet kur nalt je kon
ska lidhje sa ka dhimt,nese bim,bashk na bim

at'her kur ikin edhe krejt t'lojn
mu m'ki qaty,Bomben e ki me ty
=====

e di qe pata thon "ni koh nuk boj ksi kang"
se mthojshin "mos fol per qaq fell se njerzt depresiva pi bon"
veq njeri qe logjikon,e bile pak moral permban
kur sheh dhimta n'popull t'vet,nihet fajtor kur s'reagon
e ku k*** mos me fol?kallxom ku k*** mos me sha?
se si kan dalen maskat,shum ma let u bo me vra
vlla me vlla,qaty e vran tani vjen kan
manipulimet jon t'gjalla,shka po foli filma s'jon
besom,raste konkrete veq qe emra s'du me cek se..
m'kuptojn ata qe pernime jeta i ka djeg dje
e sot jon n'kom edhe m'ngojn,e m'perkrahin
ma bojn "kangat e tua diqysh ndjenjat mi ringjallin"
munona me fol thjesht qe me m'kuptu,e me dhon dije
se so puna veq te rimat,po kuptimi i fjalive
qato nije ket far vije melodie
e kur dhimtat mledhen plot,hajde me mue bashk mi shkrije

=====
2X

edhe kur nuk e ki kerkon
une jam me ty,kur don naj fjal me ni

at'her kur kerkush ty nuk t'kupton
t'kupton veq kjo lirik,kur hin fell n'reshta t'mi

e per momentet kur nalt je kon
ska lidhje sa ka dhimt,nese bim,bashk na bim

at'her kur ikin edhe krejt t'lojn
mu m'ki qaty,Bomben e ki me ty
Bomba
Publikimi: 16/09/2016


Bomba - Jom Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jom Me Ty".
3. Video është e këngës "Jom Me Ty", por nuk këndohet nga Bomba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bomba:


Komente 0