Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bon Bon Band - Ti Je Ajo  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 10

Komente

Asnjë Koment

01/04/2013

2013-04-01T15:44:32+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Je Ajo" kënduar nga Bon Bon Band.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bon Bon Band i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bledi - Ti Je Ajo

E kam 1 enderr qe prezenca jote mi jep jet
E kam një ndjenjë t'fort qe ti ma ushqen
Shikimi yt ma perkedhel cdo qeliz
Puthjet e tua m'prezantojn me lumturine
Je e bukur si pikturat e Pikasos
Per mu ke vler më shum se pasuria e Pablos
Syt me ngjyren e qiellit
Qe shkelqejn si rreze e diellit
Per endrrat deshirat  e mia,
Ti je vet oksigjeni...
Me cdo buzqeshje ti m'tregon qe bota esht e imja
Sa here qe flet ti me frymzon,
Me mbush me ndjenja të mira
Ngjitu me trupin tim t'behemi 1 ne perjetesi
Preke perkdhele ti jetoje kte dashuri
Ngrohtesia jote m'ban mos ndje t'ftohtin e Janarit
Ndjenja e zjarrt ma ndez zjarrin e shkrin acarin
Ti je si borbardha lem tbohem princi jot
T'premtoj dashnia ka mu shtu, mot e per mot

Ref.2x
Ti je ajo, qe jeten ma gzon
Ti je ajo, qe me frymzon
Ti je ajo, qe me plotson
Ti je ajo, qe endrrat mi zgjon ee

Kam nevoj me t'pa cdo dit
sepse zemra s'eshtë e qet
Per me shkru per ty
nuk mjaftojn as nje mij fletë
Prezenca jote shpirtin tim e mbush me jet
Ti per mu je dhurata më e bukur ne jet
Pa ty s'kam endrra ne sirtar
gjithcka sillet rreth teje
Ti je thesar, t'lutna qendro pran meje
Hajde ikim diku larg fluturojm siper reve
Vere gishtin n'hart aty bashk do shkojna neve

Ref2...2x
shtrengoje doren e kurr ti mos e lesho
fale ti zemren e kurr mos u pendo
vrapo prane meje kurr mos u ndalo
shprehi ti ndjenjat, mos hezito

Ref.4x
Ti je ajo qe jeten ma gzon
Ti je ajo qe me frymzon
Ti je ajo qe me plotson
Ti je ajoo endrrat mi zgjon

Billy G - Ti Je Ajo

[Verse :Billy G ]

Ti je ajo ,qe rrin ner lkuren tem
Ti je ajo , qe e thej zemren tem
Ti je 1 njeten tem , maje n'men
Ti je ajo qe kerkush se nxen at ven
Ti je ajo edhe ko me kon neper koh
Tjert ma bojn le un e du e nuk e lo
Per mu o 1 e per 1 jeten e dho
Un boj per to si ajo per mu qe ka bo
Ajo nuk jeton nuk di se ku ndodhet
billy 4 lov, asniher per ty s'lodhet
asniher s'dorzohet deri n'infinit
mes teje e meje meten fotografit
Lotin sun pe nali , ti per mu ke drit
Un ata e fal e fali se kom shpirt
mu mkan halli malli per to qe kom
Qdo dhimbje e saj te une peshon [eyouu]

[Ref :FlOw]

Ti je arsyja qe une jetoj
Ti je ajo qe e dashuroj
endrroj qe te takoj
jeten me ty ta kaloj

[Verse :Scion]

Zemren hala e kom t'thyme
prej at dite qe perfundoj n'mes neve dyve
Nuk muj me jetu me dhimbje
je arsyja pse kta lot dalin prej syve
mes kti njerzimi pot sho si hije
mu vetmia mka kaplu n'mesin e tyne
pe ni zanin e saj nkit dhom qetsie
sja sho ma buzqeshjen e asaj ftyre
e endrroj diten prap ty met taku
met kallxu sa mke mungu
edhe fort met perqafu
trupin tend meta shtrengu
nuk jon ma ndjenjat si nditet qe ti je largu
gjysma jetes mka shku
gjysmen tjeter po du me ty me jetu

Lyric Master - Ti Je Ajo

[Pjesa e parë]
U fundosa me ty,
Që nga puthja jonë e parë.
Të doja une ty,
të besoja si i marrë...

Jo se di çka ndodhi me ne,
E me fjalët që m'i the.
Por ti ike dhe më le,
Jo s'ta fal,mos u kthe...

[Ref.]
Ti je ajo,ti je ajoo
Që mu zemrën ma ke vra.
Ti je ajo,ti je ajo
Që mu lotët m'i ke tha..

[Pjesa e dytë]
U mundova shumë për ty,
Se kam dit,ti më genjeje.
Dashurinë që patëm ne,
Ti asnjëherë jo nuk e ndjeje...

Jo se di çka ndodhi me ne,
E me fjalët që m'i the..
Po ti ike dhe më le,
Jo s'ta fal,mos u kthe...

[Ref.]
Ti je ajo,ti je ajoo
Që mu zemrën ma ke vra..
Ti je ajo,ti je ajoo,
Që mu lotët m'i ke tha...

Jo se di,çka ndodhi me ne,
E me fjalët që mi the..
Po ti ike dhe më le,
Jo s'ta fal,mos u kthe...

[Ref.]
Ti je ajo,ti je ajoo
Që mu zemrën ma ke vra..
Ti je ajo,ti je ajoo,
Që mu lotët m'i ke tha...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Bon Bon Band:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet