Bora Dollënga Poezi
Bora Dollënga

Ty Qe Ishe Mbreteresh!

Dhe te thash shpirt i vrare
Mos u genje lehte
Ne kete bote mos u be barre
Mos lejo te varesh nga te tjere.

Dhe te citova vargje
Mijera por...per ty pa vlere
Vendose te preheshe ne morgje
Me mendjen pse sbashkpunove o i mjere!

Vdis tani dhe mos prit trupin
Ta kane ndare,kurre te mos e gjesh
Se ata me buk e hane turpin
Te vrane per se gjalli,ty qe ishe mbreteresh!

- Poezi nga Bora Dollënga


- U dërgua nga boradollenga12 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0