Më mbaj mend (për 1 muaj)


Borana Kalemi - Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti".
3. Video është e këngës "Ti", por nuk këndohet nga Borana Kalemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Borana Kalemi - Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 48-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

26/12/2009

2009-12-26T18:08:58+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti" kënduar nga Borana Kalemi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Albina Azemi - Ti

Kur më thanë me të lanë,
Këtë prag me lanë,
Spo muj tmarr frymë,
Oh krejt o nxane...
Kur më thanë se krejt,
Duhesh me i lan,
Nuk kish ma keq,
Nuk kish ma rand...

Hajde ti,
Hajde merre kohën që ma vrave ti,
Hajde merri syt që mi lage ti...
Hajde shihe jetën që ma bane zi...

Ska met sen,
E di që ske lan vend,
Mke thy,
mke vra,
mke rrejt,
E thu qysh mun a flen...
Apo ti nejher ke me u pendu,
Me vujt që mle me shku,
E di që ti se meriton,
Por un prap ty po ta thom...

Hajde ti
Hajde merre kohën që ma vrave ti,
Hajde merri syt qe mi lage ti,
Hajde shihe jeten që ma bane zi...

Bay T - Ti

Bay T
Jom merzit
prej qe sem ki ti n'zemer
jom merzit
Hajt zemer, hajt zemer, hajt

Thirrem ti mu, thirrem
Pom mungon
Qeshtu mo s'shkon
Thirrem ti mu, thirrem
Vet po nihna
N'kto dite me shira
Sat'vshtira
Pa ty
Shume t'veshtira,
vetmia, akull u ngriva
Ftoftsija e zbrazt
si hija, ligsia (si si si)
si erresija

REF
Jom merzit prej qe sem ki ti n'zemer jom merzit
Hajt zemer, hajt zemer, hajt
Jom merzit prej qe sem ki ti n'zemer jom merzit
Hajt zemer, hajt zemer, hajt (2x)

BUCI
O babe une me qellim ty jom ka t'thirri
Veq me ta ni zanin e met thon pahiri
Se spo muj pa ty, po du me ti pa syte
Beso, kjo vetmi o ka don mem myt
Nuk jena, nuk jena, nuk jena, mo nuk jena
Ama besom qe na 2 bashk 1 zemer e kena
Nuk jena, nuk jena, nuk jena, mo nuk jena
Ama besom qe na 2 bashk 1 zemer e kena

BayT
I kom bo 1 milion qma sen mu spom doken
Andrra jem u kan na 2 me shetit krejt boten
Him merzit tu menu per ty ton kohen
Premtimet tona spo realizohen

BUCI
Un tkom thon qe nuk ka si na
Un tkom thon qe nuk ka si na
Jo kurr ska me pas si na
Si na

REF

Jom merzit prej qe sem ki ti n'zemer jom merzit
Hajt zemer, hajt zemer, hajt
Jom merzit prej qe sem ki ti n'zemer jom merzit
Hajt zemer, hajt zemer, hajt

Bloody - Ti

Bloody
It's ya boy
Again again and again 'gain

I just wanna make you mine
I just wanna feel you
'Cause my body and my soul want you tonight
Aj aj
2x

Nuk kalon dita
Nëse s'shoh ty
e gat o nata
Nëse s'jom me ty
Sa shum kan fol tjerët që ti mos me kon me mu
E kam dit fort mire që ti mu m'ke besu
Ta du at zemër
Ta du at sy
E vetmja femën
Jo s'ka si ti
Edhe n'Google nëse lypi jo nuk kom me gjet
Ti je e vetmja femën që m'ke bo të ndihem mbret

Ti plotsove gjitha vendet që i pata bosh
Ti u bone e vetmja femën që kem mu me m'josh
Se jena real, s'jena fake
Për ato që kan hate
Tjerët don mu kon si na, po si na nuk bohen njejt
O

I just wanna make you mine
I just wanna feel you
'Cause my body and my soul want you tonight
Aj aj
2x

Me ty botën po du me shetit un tash
Kurr nuk bona pishman zemrën që ta dhash
Çka thon zemra jote vetëm ti ma thuj
Se ti fali kejta dhe ata që s'muj
Po kurgjo s'po ma nin
Veç me t'pa ty tu kesh e
Bashkë e çona rich dhe kur n'xhep nuk kena cash
E nëse jena larg
Në zemër jena ngat
Dashnin e kena t'madhe pa limit e pa afat

Ti plotsove gjitha vendet që i pata bosh
Ti u bone e vetmja femën që kem mu me m'josh
Se jena real, s'jena fake
Për ato që kan hate
Tjerët don mu kon si na, po si na nuk bohen njejt
O

I just wanna make you mine
I just wanna feel you
'Cause my body and my soul want you tonight
Aj aj
2x

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë