Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Boyat është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe hip-hop. Boyat është një duo shqiptare, e përbërë nga dy vëllezërit Berat dhe Blerim Cimili. Përveç këndimit, dueti prodhon dhe kompozon muzikë. Vëllezërit Cimili janë me origjinë nga Kosova, dhe vijnë nga një familje muzikantësh. Ata kanë kënduar dhe performuar gjatë gjithë jetës së tyre. Grupi u formua në vitin 2016 dhe nënshkruan kontrate me Tasoi Records, etiketë e bashkë-themeluar nga reperi Mikael Gabriel dhe Universal Music Finland. Debutimi Single...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

2Farm

Produkt 28

West Side Family

Sin.Dolls

Besnikët

Grupi Mister

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

Tempulli G

Tags: Boyat, Berat Cimili, Blerim Cimili


Komente mbi këtë artist