Më mbaj mend (për 1 muaj)

Boyat
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4
Këndon kryesisht: pop hip-hop

Boyat është grup artistësh i njohur. Boyat është një duo shqiptare, e përbërë nga dy vëllezërit Berat dhe Blerim Cimili. Përveç këndimit, dueti prodhon dhe kompozon muzikë. Vëllezërit Cimili janë me origjinë nga Kosova, dhe vijnë nga një familje muzikantësh. Ata kanë kënduar dhe performuar gjatë gjithë jetës së tyre. Grupi u formua në vitin 2016 dhe nënshkruan kontrate me Tasoi Records, etiketë e bashkë-themeluar nga reperi Mikael Gabriel dhe Universal Music Finland. Debutimi Single, "Tänään mä meen", u lëshua në vitin 2016.

Më datë 26 Prill 2019, Boyat publikojnë videoklipin "Ndjenja".

Më datë 11 Dhjetor 2019, 2Ton publikon videoklipin "Wallahi Wallahi (Remix)", në bashkëpunim me Boyat. Muzika e këngës u punua nga Boyat. Produksioni audio u realizua nga Boyat.

Më datë 28 Shkurt 2020, Boyat publikojnë videoklipin "Caj Me Limon". Muzika dhe produksioni i këngës u punua nga Boyat. Teksi u punua nga Tonic & Denk, Boyat. Filmi nga Veeti Ossi.

Më datë 10 Mars 2021, Boyat publikojnë videoklipin "S'o Normale". Muzika e këngës u punua nga Boyat, ndërsa teksti u shkrua nga Tonic, Denk & Boyat.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  bblertaahmeti  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 0