Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Brezi Ri - Ec Me Kohen

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ec Me Kohen".
3. Video është e këngës "Ec Me Kohen", por nuk këndohet nga Brezi Ri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Brezi Ri - Ec Me Kohen  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/08/2009

2009-08-29T23:40:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ec Me Kohen" kënduar nga Brezi Ri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vellezerit Krasniqi - Ec Me Kohen

Askush nuk te pyt kush ishe
Veç kush je
Nuk duan ta din çka kishe
Veç çka ke

Te kaluaren harroje
Erdhi koha me jetu
Veç nje gje njeri pranoje
Çdo gje ka ndyshu x2

Ref...x2
Ec me kohen ec me kohen
Me rinin
O mos i le buzen te ftohen
Pa dashuri

Nese sot nuk dashurohesh
Neser do t'pendohesh
Dashurin tande te vjeter
Ta merr dikush tjeter x2

Askush nuk te pyt kush ishe
Veç kush je
Nuk duan ta din çka kishe
Veç çka ke

Te kaluaren harroje
Erdhi koha me jetu
Veç nje gje njeri pranoje
Çdo gje ka ndyshu x2

Ref...x2
Ec me kohen ec me kohen
Me rinin
Mos i le buzen te ftohen
Pa dashuri

Mos prit qe te bohet neser
Sot jetoje jeten
Ata qe nuk e zun çastin
Lumturi nuk gjeten x2

...

Sala Bekteshi & Ramize Caka - Ec Me Kohen

Askush nuk te pyet kush ishe , Veq kush je
Nuk duan ta din qfar kishe ,
Veq cka ke
Te kaluaren harroje
Erdhi koha me jetu
Dhe nje gje njeri pranoje
cdo gje ka ndryshu

Ref:
Ec me kohen
Ec me kohen me rini
Mos i le buzet te ftohen
pa dashuri
Nese sot nuk dashurohesh
Neser dot pendohesh
Dashurin tende te vjeter
Ta merr dikush tjeter

II
Askush nuk te pyet kush ishe , Veq kush je
Nuk duan ta din qfar kishe,
Veq qka ke
Te kaluaren harroje
Erdhi kOha me jetu
Dhe nje gje ripranoje
cdo gje ka ndryshu

Ref:
Ec me kohen
Ec me kohen me rini
Mos i le buzet te ftohen
pa dashuri
mos prit ce te bahet neser
sot jetoje jeten
ata ce nuk e zu castin
lumturi nuk gjeten

Sabri Fejzullahu - Ec Me Kohen

Askush nuk të pyet kush ishe , Veq kush je
Nuk duan ta din qfar kishe , Veq qka ke
Te kaluarën harroje
Erdhi koha me jetu
Dhe një gjë ripranoje
çdo gjë ka ndryshu

Ref:
Ec me kohën
Ec me kohën me rini
Mos i le buzët të ftohen pa dashuri
Nëse sot nuk dashurohesh
Nesër do t'pendohesh
Dashurinë tënde të vjetër
Ta merr dikush tjetër

Ec me kohen
Ec me kohen me rini
Mos i le buzët të ftohen pa dashuri
Mos prit që të bëhet neser
Sot jetoje jetën
Ata që nuk e zun qastin, lumturi nuk gjetën

Askush nuk të pyet kush ishe ,veq kush je
Nuk duan ta din qfar kishe, Veq qka ke
Të kaluarën harroje
Erdhi koha me jetu
Dhe një gjë ripranoje
çdo gjë ka ndryshu

Ref:
Ec me kohen
Ec me kohen Me rini
Mos i le buzët te ftohen pa dashuri
Nëse sot nuk dashurohesh
Nesër do t'pendOhesh
Dashurinë tënde të vjetër
Ta merr dikush tjetër

Ec me kohen
Ec me kohen Me rini
Mos i le buzët te ftohen pa dashuri
Mos prit që të bëhet neser
Sot jetoje jetën
Ata qe nuk e zun qastin, lumturi nuk gjeten
Më Shumë Këngë Nga Brezi Ri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet