Më mbaj mend (për 1 muaj)


Brikena Asa - Sa Dua Une
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Dua Une".
3. Video është e këngës "Sa Dua Une", por nuk këndohet nga Brikena Asa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Brikena Asa - Sa Dua Une Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17

Muzika & Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 48-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

24/12/2009

2009-12-23T23:00:00+01:00Ti nuk më thua asnjë fjalë të bukur
Dhe nuk di nga ti ç'dëgjoj
Ti vetëm flet, veten dëgjoj
Ti dashurinë si një ëndërr në duar po mundohesh të ma dhurosh
Sërish të fle, veten dëgjon

Dua t'i shmangem këtij stresi që vuaj dhe për ty të mos dëgjoj
Dihet çfarë do, por s'mundem jo
Ndoshta një ditë unë do rikthehem të vuaj
Do më bësh që të kujtoj
Por sot të lutem nuk mundem jo

Sa dua unë, si dua unë
Pse dua unë të dashuroj?
Veç veten time e dëgjoj
Sa dua unë, si dua unë
Pse dua unë të dashuroj?
Askush s'do ma tregojë

Kush është e mira që do bësh ti për mua
Dhe për çfarë po më mëson?
Ke vetëm fjalë, asgjë s'të shkon
Deri tani je porsi ëngjëll të solla
Dhe po bëje ti çfarë do
Por tani shko, unë të them jo

Muzika: Gjergj Jorgaqi
Teksti: Gjergj Jorgaqi

Më Shumë Këngë Nga Brikena Asa:


Komente mbi këtë këngë