Official Video

Brikena Asa - Kam Me T'dasht  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/07/2019

2019-07-06T18:00:04


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Kam Me T'dasht" kënduar nga Brikena Asa.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Kam Me T'dasht".
Videoklipi nga Brikena Asa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lauresha Ramadani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sikur te ishte dje
Me dhe nje rreze diell
Ne sy ne kur u pame
U dashuruam si te marre.
Ne boten tone jo me s'ka asnje lot
Se me ty eshte kaq e thjeshte
Nje jete te tere me ty dua te jem..

Si asnje tjeter kam me t'dasht
Ditet jan mjaft kur jemi bashke
Nuk e di a kam fjale
Te them sa me fat une jam..
Per shpirtin tend une kam nevoje
Me mijera vjet aty frymoj
Jo jo kurre ti mos ik nga kjo dashuri..

Gjithe qenien time ke
Per dashurine kur flet
Krejt ca kam dashur je
E cdo zenke me ty me vret
Ne boten tone jo me s'ka asnje lot
Se me ty eshte kaq e thjeshte
Nje jete te tere me ty dua te jem..

Si asnje tjeter kam me t'dasht
Ditet jan mjaft kur jemi bashke
Nuk e di a kam fjale
Te them sa me fat une jam
Per shpirtin tend une kam nevoje
Me mijera vjet aty frymoj
Jo jo kurre ti mos ik, nga kjo dashuri..

Per shpirtin tend une kam nevoje
Me mijera vjet aty frymoj
Jo jo kurre ti mos ik, nga kjo dashuri..Më Shumë Këngë Nga Brikena Asa: