A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bruno Mars

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  29
  • Emri i Vërtetë:
  • Peter Gene Hernandez
  • Vendlindja:
  • Honolulu, Hawaii 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bruno Mars është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Peter Gene Hernandez, i njohur si Bruno Mars, ka lindur nga një familje muzikantësh. Ai është këngëtar, tekst-shkrues dhe producent. Bruno Mars filloi të bënte muzikë në moshë të re. Pas diplomimit të tij nga shkolla e mesme, ai u shpërngul në Los Angeles për të vazhduar karrierën në muzikë. Bruno Mars shkruante këngë për artistë si : Alexandra Burke, Travie McCoy, Adam Levine, Brandy, Sean Kingston dhe Flo Rida. Ai gjithashtu ka shkruar hitin “G...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Chris Brown

Jason Derulo

Justin Timberlake

Arcangel

Ron Pope

Pitbull

Wiz Khalifa

Lil Wayne

Adam Lambert

Tito El Bambino


Tags: Bruno Mars

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019