Më mbaj mend (për 1 muaj)

Brutal - Kujtimet (Feat. Mc Qoppa)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mc.Qoppa:Kujtimet po vin , kujtimet po shkojn filozofia e jetes me rradh ato i nryshon kto fjal qe i thura realitetin kallxojn dhe secila ma shum se tjetra peshojn
Mc.Qoppa:Kujtimet po vini , kujtimet po shkojn filozofia e jetes me rradh ato i nryshon kto fjal qe i thura ralitetin kallxojn dhe secila ma shum se tjetra peshojn .

Brutal:1 mengjes i vrant sot ka ndry kujtimet tmija sot po vrapoj vet pi sho skenat e kqija, ku me dit qka kisha dhan tjeter qysh me kon kan i qoj durt nalt posht se e mira me ka lan , perpara shoh kacin gjdo njeri se arrin , nale e boj pytje prap qysh me kthy fminin , niiher jam nal ne qato rrug neper terr prap e njejta sken prap e keqja po me merr , sasht ska sbarth dritaa pishmono se u rrita po sjom pishmon pej goje . qeto fjal pse i qita , pre jete u gerrdita qesi jete un s` prita pej se kum lind jetoj hale dikun s’arrita kush e kupton ket sen ,e kupton jeten tem , kush e perjeton e di qe zemra i dhem ni drit e vogel qiri ma mundeson ni shpjegim midis errsires tmadhe I jep ngjyr fatit tim

Mc.Qoppa:Kujtimet po vin , kujtimet po shkojn filozofia e jetes me rradh ato i nryshon kto fjal qe i thura ralitetin kallxojn dhe secila ma shum se tjetra peshojn . (x2)

Brutal: Se di kush asht gabim veq dikujt spi ja fali e masi ja kom nis qit rrug hiq nuk pe nali ,tali punon si kali si me pa ardh prej mali e del dikush e thot sosht kumedit qfar djali po qfar deshte me kan po skom yll as hoon perveq ni t'kalune trand , por prap nuk asht von , prap une sdorzohem sa her rrzohem prap qohem , veq asht ni pjes e keqe qe nalem e menohem menojn per sene te kqij qysh me shkoj rinia veq protesta e luft qe ma ne fund PAVARSIA dikon jeta e bon reper dikush veq i thot vetes , dikush smun I dallon trrilimet prej t’vertetes , atyne qe kan pare i tham reperat ku meten nashti mrrin ma shum se un por sen s’kallxon prej jetes me vjen keq dikush qe prej fjalve tmia preken, por prap se prap n ket loj weq i verteti ceket .

Mc.Qoppa:Kujtimet po vin , kujtimet po shkojn filozofia e jetes me rradh ato i nryshon kto fjal qe i thura ralitetin kallxojn dhe secila ma shum se tjetra peshojn
Mc.Qoppa:Kujtimet po vin , kujtimet po shkojn filozofia e jetes me rradh ato i nryshon kto fjal qe i thura ralitetin i kallxojn dhe secila ma shum se tjetra peshojn .

Brutal:peshojn fjalt e mia , peshojn sa tjon gjall ,njerz si un ka rrall , njerz qe jeta i ka kall , me nali dikush nj fuqi mbi natyrore e prej qasej dite kurgjo sem shkon per dore , jam kan nxans i mir amo veq n'shkoll fillore , e krejt shkollen e mesme e kam kry me ni fletore , e ki shtir me kuptu se qka po du me than po qes menimet e mia e pi shkepi ne kater ant , ku album po del nashta met kujtim e mir , ralitetin e kallxon tek nuk mahem I shtir per ju qe e ngoni e di qe tpershtatet ty qaq ni dhimb e lir taman si grushti I zi ni sen duhet mu mbuurr kur je shtri tu me kujtu e rasisht aty ktu ni pjes te jetes tu e kujtu ky sen ti kthen kujtmimet perpjet ti qon kimet po dalum me album e dikush shum ka em dhimeet


Mc.Qoppa:Kujtimet po vin , kujtimet po shkojn filozofia e jetes me rradh ato i nryshon kto fjal qe i thura ralitetin kallxojn dhe secila ma shum se tjetra peshojnMc.Qoppa:Kujtimet po vini , kujtimet po shkojn filozofia e jetes me rradh ato i nryshon kto fjal qe i thura ralitetin kallxojn dhe secila ma shum se tjetra peshojn .


Ky tekst u dërgua nga Bess-yy-besirBrutal
Featuring: Mc Qoppa
Publikimi: 27/08/2008


Brutal - Kujtimet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimet".
3. Video është e këngës "Kujtimet", por nuk këndohet nga Brutal.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Brutal:


Komente 0