Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bubulina Krasniqi & Blero - Endrra Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7Ma shkrive zemrën si akull
Që nuk mundet
Një zjarr jo që ta duroj
Tek sytë e tu unë mbeta
Dhe gjithë botën andej e shoh
Çdo ditë e shoh

Me ty nis ëndrra ime
Si ti merr frymë njësoj
Dhe çdo qast ti je trupi im
S’mjafton të them të dua
S’je veç një fjalë për mua
Je gjithçka brenda meje ti
REF:
Më mbaj në gjunjtë e tua
Më prek më thuj të dua
Unë kam nevojë të të kem gjithmonë
Veç mos të të humbja kurrë
Veç të të kisha pranë
Nuk do lejoj asgjë të na ndanë

Sa gjatë më duket nata
Kur një puthje
Prej teje po më mungon
E ora s’di pse ndalet
Dhe pres sa më shpejt që të të shoh
Prapë të të shoh

Blero:

Me ty nis ëndrra ime
Si ti merr frymë njësoj
Dhe çdo qast ti je trupi im
S’majfton të them të dua
S’je veç një fjalë për mua
Je gjithçka brenda meje ti

Blero&Bubulina REF:

Më mbaj në gjunjtë e tua
Më prek më thuj të dua
Unë kam nevojë të të kem gjithmonë
Veç mos të të humbja kurrë
Veç të të kisha pranë
Nuk do lejoj asgjë të na ndanë

Blero&Bubulina REF:

Më mbaj në gjunjtë e tua{gjunjte e tua}
Më prek më thuj të dua {te dua}
Unë kam nevojë të të kem gjithmonë
Veç mos të të humbja kurrë
Veç të të kisha pranë
Nuk do lejoj asgjë të na ndanë(2x)


Ky tekst u dërgua nga FjollaBlero & Bubulina Krasniqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5


Bubulina Krasniqi & Blero - Endrra Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Endrra Ime".
3. Video është e këngës "Endrra Ime", por nuk këndohet nga Bubulina Krasniqi & Blero.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bubulina Krasniqi:


Komente 0