A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Bujar Cici - Mer Gjergjefin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Nje Tiron Nuk Bohen Dy"


Merr gjergjefin me qenis
Mos u Boj Pishmon
Iken ditet e beqarnise
Nigjo cfare te thone

Duret e bardha te paskan hije
Sikur cel behar
Me lezet gjilpona e con fijen
Tu qenis me ar

Ndoshta qan nona per ty
Kom harru me te thone
Nuk esht mire me qa te dy
Kshtu ka qen zakon

Hidhe vellon per mi krye
Lotet mos i lsho
Mos ja shuj driten ksaj bukurie
Jo ti mos vajto.
...
Mos meno se i merr era
Nigjoji fjalet e pleqenise
Kur te shkojsh nuse ke vjerra
Te merr malli per guret e shpise..


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019