Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bujar Cimili (Burraj) - Vasha E Mamit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Jo se kam qe e kam gjet nja tjeter un...Vetem pak durim, je e re or vasha e mamit...
Nuk e kam gabim...
Jo se kam qe e kam gjet nja tjeter un...Vetem pak durim, je e re or vasha e mamit...
Nuk e kam gabim...

E she o vlla ti, i ka dalu loti edhe un i ngrati po qka i thon kti fati
po je shum e re, ngoti loqka jeme hidh loti si uji nga nje peme
kur po ta ni at za, ti veq po kan po thu qe e kom lan po apet po vazhdon
po thu t'kom mashtru, po nuk esht e verteta po do bes nga zoti, nga nana dhe nga jeta
ti je e re loqk, nuk te len babi, menojn qe po mashtrohesh, po ashtu edhe nanes
si ka ni her po lutshe per do sene te mira e me ne fund po vojshe qe s'tu plotsu deshira
e tash e ndjeva edhe ti ashtu si un a e she llokum si nje zemer me nje plumb
sikur nje mal me zjarr, sikur nje det te tharr sikur ne nje hersir qe as nje njeri nuk mun t'jeton dikun

Jo se kam qe e kam gjet nja tjeter un...Vetem pak durim, je e re or vasha e mamit...
Nuk e kam gabim...
Jo se kam qe e kam gjet nja tjeter un...Vetem pak durim, je e re or vasha e mamit...
Nuk e kam gabim...

Edhe e dita far ndjejne ke per mu i pata edhe un ato e kur si kam harru
e po tash si nje mur nermjet dy bota te reja ku njanen po fryn era, e ne tjetren ka dal vera
ku te un rrezon djelli,..........
edhe vet smuna po pe kaloj diten po pres qe nje dit do te del te ma
te ma japsh nje puthje do te them me fal a si do te me thate fllaka do te me dal
per ashtu do ti jam dhe lira do te jap dhe zemren e kam ngjyra ngjyra
do te baj aq mos qe kurr skuzoj ni sen qe as kush po po zoti se lejon

Jo se kam qe e kam gjet nja tjeter un...Vetem pak durim, je e re or vasha e mamit...
Nuk e kam gabim...
Jo se kam qe e kam gjet nja tjeter un...Vetem pak durim, je e re or vasha e mamit...
Nuk e kam gabim...

Kto fjal e rralla zemer qe si thash me par te lutna moje ne mend deri ne dy ne varr
te dy jem t'merzitur, syri po loton vad po me shkon ka arsye oj nan
e per nje qast sna len merzija kejt harohen t'kqijat e rolin ka rakia
e ni nje zan e di qe do me me pa e di qe ke merzi edhe lot po te shkoj hala
n'zemer teme pjesen ma te madhe e ke marr ti loqka ime nuk ka ma shum tregime
i thash qa pata n'shpirt e vallahi per nime e di se qa me the fjalt e mija tani gjith sesi
dojn majn ne mend do met si hisorie ne truni e vet kush pat dashuri po edhe plot lezet
e tash kurgjo s'ka met vetem plot menime ku gjitha me gjith shpirt ja dhoroj arbreshes sime

Jo se kam qe e kam gjet nja tjeter un...Vetem pak durim, je e re or vasha e mamit...
Nuk e kam gabim...
Jo se kam qe e kam gjet nja tjeter un...Vetem pak durim, je e re or vasha e mamit...
Nuk e kam gabim...


Ky tekst u dërgua nga GREJKOC


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bujar Cimili (Burraj) - Vasha E Mamit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vasha E Mamit".
3. Video është e këngës "Vasha E Mamit", por nuk këndohet nga Bujar Cimili (Burraj).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bujar Cimili (Burraj):


Komente 0