Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bujar Cimili (Burraj) - Ku Je Humb Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


shpirt t'kam tham zemer ty
lot um pikoj por ty mue ne sy
por ty kum mbet ne rrug une me beso
sa her emrin tan une e therras
dridhje ne trup um vjen per nje qast
pys vetveten dua ta di ku jam
ku jan ditet e tona dua ta di
kur ecem per dore bashk neper shi
se une tani qaj sikur thmi pa ty.. pa ty

ku je humb qe sa vite une nuk te sho
qka ke vesh qe s'te vrrej e as nuk te njo
emrin tend esht e bukur ti mos e ndrrove, pse aq shpejt ti me harrove x2

kur te shoja per fundin her
shum u luta qe ti per me pa ket der
e ti as ni pergjgje nuk ma dhe
hija jote ne endrrat e mija vjen
ftyra jote sa shum mue me pelqen
per ty tan naten sjom i qet
e pamerrsisht sme len me fjet
e kam ni puthje perfundimtar
as kuj tjeter mos ja bon
se boll jam une qe zemren ti ma morre

ku je humb qe sa vite une nuk te sho
qka ke vesh qe s'te vrrej e as nuk te njo
emrin tend esht e bukur ti mos e ndrrove, pse aq shpejt ti me harrove x2

jo e kam nje ndjej qe ti s'ki kokerr loti une me ni shpres me durt lart nga Zoti, lutna qe ni dit ty dikun met taku, met kap per qafe met tregu sa te du ti u zhduke si hije
e une me ta si n'lloq paske harru qe zemren ma ki borgj edhe nese ski me dhan aq shum sa une du boll asht prej teje mu kthy veq por mue nese deti kishte laps sa po boj per me shkrue qielli ishte flet e bardh me vizatue, kurr sum kish shkue menja dikun tjeter veq me fillu me ta shkru ty ni leter

ku je humb qe sa vite une nuk te sho
qka ke vesh qe s'te vrrej e as nuk te njo
emrin tend esht e bukur ti mos e ndrrove, pse aq shpejt ti me harrove x2

se aq shpejt ti me harrovee

ku je humb qe sa vite une nuk te sho
qka ke vesh qe s'te vrrej e as nuk te njo
emrin tend esht e bukur ti mos e ndrrove, pse aq shpejt ti me harrove x2

burraj.. burraj..


Ky tekst u dërgua nga  Arlinda   Arbereshe


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bujar Cimili (Burraj) - Ku Je Humb
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Je Humb".
3. Video është e këngës "Ku Je Humb", por nuk këndohet nga Bujar Cimili (Burraj).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bujar Cimili (Burraj):


Komente 0