A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Meholli
  • Origin:
  • Mitrovicë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 23
  • Birthday:
  • 31 May 1995
  • Zodiac sign:
  • ♊ Binjaket
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Bujar Meholli is a writer. Shkollimin e nisi në shkollën fillore "Migjeni", për të vazhduar më pas në "Andon Zako Çajupi", ku edhe e mbaron shkollimin fillor. Shkollimin e mesëm e vazhdon në shkollën "Arkitekt Sinani", ku mëson për Informatikë. Më pas fillon studimet në Prishtinë , pranë Universitetit 'Hasan Prishtina' në drejtimin Letërsi shqipe.

Aktualisht merret me gazetari dhe me shkrime. Pasioni për shkrimin daton qysh nga fëmijëria e tij, ku ka shkruar një numër të konsiderueshëm vjershash, të cilat kanë mbetur të pabotuara.
Sot orvatet të shkruajë poezi dhe prozë, krahas teksteve të këngëve. Inspirimi më i madh i tij është poeti francez Arthur Rimbaud, si dhe këngëtarët amerikanë Woody Guthrie dhe Bob Dylan. Ai preferon të dëgjoi zhanret Folk,Blues dhe Country.

Bujari jeton dhe vepron në Mitrovicë e Prishtinë, ndërsa krijimtaria e tij mund të marrë hov...

» Edit Bio »

» Poems »

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019