Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bujar Uka - Sillu Sillu Bote E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Sillu Sillu Bot e Vjeter
Ty Tka Beku Perendija
Zoti Asht Nje Zbohet Tjeter
E Beson Gjith Njerezija
Zoti Asht Nje Zbohet Tjeter
E Beson Gjith Njerezija

Pasuria, ditunia,
Shkojn e Treten porsi vesi,
Ka ba emer perendia,
Kush ka lindur prap do vdesi,
Ka ba emer perendia,
Kush ka lindur prap do vdesi,

Oj Raki Raki-a e Rrushit
Ti Qem Zihesh Nkazan Tprushit
Oj Raki Moj Bukuroshe
E qon Lalen Qoshe Mqoshe
Oj Raki Moj Bukuroshe
E qon Lalen Qoshe Mqoshe

Me pas dijtë se ke Naj tjetër
Unë ma rallë të kisha ardhë
Me harru’ dashninë e vjetër
Kurr Per Jet Sta Boj Hallall-e
Me harru’ dashninë e vjetër
Kurr Per Jet Sta Boj Hallall-e


Ky tekst u dërgua nga Patrik Radogoshi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Bujar Uka
Publikimi: 22/05/2016


Bujar Uka - Sillu Sillu Bote E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sillu Sillu Bote E Vjeter".
3. Video është e këngës "Sillu Sillu Bote E Vjeter", por nuk këndohet nga Bujar Uka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bujar Uka:


Komente 0