Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bukurije Morina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Bukurije Morina është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Në vitin 1990, Bukurije Morina publikon albumin "Flutro Shqipe". Në Dhjetor 2009, Bukurije Morina & Merita Veselaj marrin pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Do Të Kthehem". Më datë 22 Maj 2016, Bukurije Morina publikon videoklipin "Fati". Më datë 22 Maj 2016, Bukurije Morina publikon videoklipin "Vajza Opojes". Më datë 13 Qershor 2016, Bukurije Morina publikon videoklipin "I Verbëri I Luftës"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentFlutro Shqipe (1990)

☆☆☆☆

Po Kthehem

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tereza Pecani

Hava Bytyqi

Elfete Sherifi

Teuta Gashi

Elida Bardhi

Anila Qoku

Hanumshahe Morina

Besiana Kertusha

Bardha Dernogllava

Klarisa Filipi

Tags: Bukurije Morina, Bukurie Morina


Komente mbi këtë artist