Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bukurije Morina & Merita Veselaj - Do Të Kthehem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14

bukuria
mbyllen portat e oborrit
trupi niset e shpirti s'vjen
sikur shiu i nentorit lotet lagin dhen

merita
jeta ime ketu nisi jan te miat pem e lis
qofsha e fundit e ketij fisi token qe braktisë

ref-merita
qdo pllamb toke lam kujtime
eshte ditarë i jetes sime
kjo shtepi eshte dhembja ime

ref-bukuria
ne mos ardhsha tjetren stinë
lajmet per mu nese s'vin mos me shitni ju shtepinë

merita
le te flet mbi kulm oxhaku ketu u pjek buka ne zjarr
le te flet varri i plakut se ktu pat shqiptarë

bukuria
n'dhe t'huja mos u tretsha duroft zemra mos te thehet edhe nese larg vdeksha shpirti ktu do kthehet

merita-ref

qdo pllamb toke lam kujtime ështe ditarë i jetës sime kjo shtepi eshte dhembja ime

bukuria -ref
ne mos ardhsha tjetrën stinë lajmet per mu nese s'vin mos me shitni ju shtepinë

vita
vin gjithmonë vin zogjt shtegtarë ne pranverë mos ma shitni ju shtepinë gjall a vdek do të vi njeher

merita-ref qdo pllamb toke lam kujtime eshte ditarë
i jetes sime kjo shtepi eshte dhembja ime

bukuria-ref
ne mos ardhsha tjetren stinë lajmet per mu nese svinë mos ma shitni ju shtepinë


Ky tekst u dërgua nga  fatlindaMerita Veselaj & Bukurije Morina
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/12/2009
Festivali: Zhurma Show 2009
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani


Bukurije Morina & Merita Veselaj - Do Të Kthehem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Të Kthehem".
3. Video është e këngës "Do Të Kthehem", por nuk këndohet nga Bukurije Morina & Merita Veselaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bukurije Morina:


Komente 1