Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bulza Fejzullahu - Zhduku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

E shoh si me varrdisesh kurr pa ndal,
Te kota i ke krejt cka ben o djal,
Une aspak veshin sta var,
Shkurt te them rruga e mbare,
Nuk dua te degjoj asnje fjale,
Nuk kam kohe per ty une,
I kam edhe njemij pune,
Mua nuk me njeh dhe nuk te njoh,
Ku te dhemb une e di mire,
Do t’mbetet veq nje deshire,
Me rri larg se s’dua te te shoh.

Ref:
Larg prej meje zhduku mos u sill rreth meje,
Mendo pak me mire nje rrug tjeter gjeje,
Nuk kam kohe per ty dicka tjeter dua,
Kot mos enderro s’ke asgje me mua,
Nuk te dua.

Nuk di pse nuk kupton kur shqip te flas,
Behu njeri se nuk dua ta zgjas,
Se kam mendjen te ndryshoj,
Nuk dua as te provoj,
Sa per mua ti skuqu e plas,
Nuk kam kohe per ty une,
i kam edhe nje mij pune,
Mua nuk me njeh dhe nuk te njoh,
Ku te dhemb une e di mire,
Do t’mbetet veq nje deshir,
Me rri larg se sdua te te shoh.

Ref:
Larg prej meje zhduku mos u sill rreth meje,
Mendo pak me mire nje rruge tjeter gjeje
Nuk kam kohe per ty, dicka tjeter dua
Kot mos enderro ske asgje me mua,
Nuk te dua.


Bulza Fejzullahu - Zhduku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zhduku".
3. Video është e këngës "Zhduku", por nuk këndohet nga Bulza Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bulza Fejzullahu:


Komente 0