A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Buqja, Gazi & Linda - Zemer

Teksti i këngës:

zemer me dogji malli
zemer perse gjalli
zemer shum po vuaj
mos u ber se jam e huaj(2x)

mu duk se u prish dynjaja
se u be kjameti
prej at dit kur zemra ime
pa dashuri mbeti
mu duk se jeta mbaroj
rinija mu shua
ndon se shpresa
vdes e fundit
un ende te dua

zemer me dogji malli
zemer perse gjalli
zemer shum po vuaj
mos u ber se jam e huaj(2x)

zemer mdogji malli
zemer perse gjalli
zemer shum po vuaj
mos u ber se jam e huaj(2x)

mos u be se mke harruar
se kur nuk me deshte
lot e mija nuk pushojn
si shiju ne vjeshte
pas dashuris tende zemer
smun te dua tjeter
ma mir zemer kthehu kthehu
dashuris te vjeter

zemer mdogji malli
zemer perse gjalli
zemer shum po vuaj
mos u ber se jam e huaj(2x)

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019